בניית אתרים, עיצוב אתרים - אמ סי די סטודיו

מכירות / תמיכה 03-5162110

על רכישת דומיין אתר ומה בין דומיין com לדומיין co.il

 

על רכישת דומיין אתר ומה בין דומיין com לדומיין co.il

מהו דומיין ? די פשוט. דומיין היא כתובת האתר באמצעותה מגיעים לאתר שלך ותכניו. לדוגמא: www.mcdstudio.net . הדומיין מורכב בחלקו הראשון מ-www (world wide web) ולאחר מכן משם האתר הנבחר, שלכך נתייחס בהמשך מאמר זה, ומסיומת לפי תחום או מדינה.

ישנן אפשרויות רבות לרכישת דומיין עבור האתר שלך. ברכישת דומיין צריך לבדוק כמה דברים:

1. האם הדומיין פנוי. ישנן מערכות בדיקה אונליין הסורקות ובודקות האם הדומיין פנוי לרישום. 

2. האם הדומיין ישרת אותי נכון?! האם הוא ארוך מדי, קשה מדי להגיה בעל פה. חשוב לבחור דומיין קליט ושניתן יהיה להגות אותו בקלות מבלי הצורך לאיית אותו בפני מי שמעונין לראות את האתר. 

3. האם התחום שהאתר עוסק בו כתוב בדומיין. למשל, אם אני מאלף כלבים ששם החברה הוא DDD (שם בדוי), הדומיין הוא קליט, אך תהיה בעיה למנועי החיפוש, למשל, להבין לפי הדומיין שמדובר בכלבים. מנועי החיפוש יצטרכו להבין זאת רק לפי התוכן. שימוש בתחום בתוך הדומיין כמו: dd-dogs יהיה יעיל יותר עבור מנועי החיפוש, אם הנך מתכנן לקדם את האתר בעתיד.

סיומות הדומיין, גם הן יחסית חשובות. בעיקר סיומות שמייצגות מדינות. בישראל אין טעם לקנות דומיין המסתיים ב-CN (סיומת של סין). זה נראה לא טוב ולא מקצועי. בישראל יהיה מומלץ לקנות דומיין co.il (מסחרי ישראלי) או דומיין com (כללי עולמי). בפועל אין הבדל משמעותי בין השניים, בד"כ ההבדל בא לידי ביטוי במחיר.

ישנם דומיינים נוספים אחרים ורבים שניתן לקנות כמו net (חברה העוסקת התקשורת) או info (אתר מידע) שבד"כ גם מבחינת עלות, יותר זולים, אבל עדיין חשוב לבחור את הסיומת הנכונה, כי היא זו שתציג ותייצג אותך.
מילות מפתח לדף: דומיין, רכישת דומיין, דומיינים
בניית אתרים , עיצוב אתרים, אמ סי די סטודיו, אלנבי 38 תל אביב טלפון: 03-5162110, שלח דואר אלקטרוני
Valid XHTML 1.0 Transitional Level Triple-A conformance icon,  W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0
כל המחירים באתר הינם בשקלים ולפני מע"מ.
© 2010 כל הזכויות שמורות אמ סי די סטודיו.
Bookmark and Share
linked_in