בניית אתרים, עיצוב אתרים - אמ סי די סטודיו

מכירות / תמיכה 03-5162110

עיצוב אתרים – על בחירת צבעים

 

עיצוב אתרים – על בחירת צבעים

אין באמת נוסחה אחת לבחירת צבעים בשלב עיצוב אתר. אבל כן יש מתווים שלפיהם ניתן לעבוד בזמן עיצוב אתרים שיכולות להשפיע מאוד על אפקטיביות האתר והמוצר שלנו.

בד"כ מעצבי אתרים נוטים לגזור את הצבעים מתוך הלוגו שהביא הלקוח. לא תמיד זה טוב ולא תמיד זה עובד. למשל, לפעמים כדי להבליט את הלוגו יש להתשמש דווקא בצבעים המנוגדים לו, כך הוא יבלוט ו"יעוכל" טוב יותר ע"י הגולשים. לוגו שיושב בתוך נגזרות הצבע שלו, משתלב טוב, אך עלול להיעלם מעיני הגולש.

בחירת צבעים ב - עיצוב אתרים צריכה להיעשות בצורה מושכלת. אם לפי התחום שבו אנו עוסקים, אם לפי צבעי המוצר עצמו או אם לפי האווירה שאנחנו מנסים להעביר באתר. למשל, אם מדובר באתר רפואי, הנטייה היא להשתמש בגוונים של ירוק ולפעמים בשילוב של כחול. אך גם כאן יש בעיה. בחיפוש פשוט בגוגל תחת המושג "רופאים", ניתן לראות שלל אתרים המעוצבים בגוונים אלו. כאן, נעלם הייחוד של כל אתר. הצבעים משקפים ייחוד. אין הכרח וזו עלולה להיות חשיבה מקובעת, להתשמש בצבעים שדווקא מאפיינים את התחום.

משמעות הדברים היא שבעת עיצוב אתר, אין להשתמש בנוסחאות המוכרות והבסיסיות, כמו לפעמים שלקוחות אומרים: "אדום, אפור על רקע לבן זו נוסחא מנצחת”. הבעיה היא שכולם יודעים זאת, ומשתמשים בזאת, ועצם כך זו כבר לא נוסחא מנצחת. זו נוסחא מקובעת.

חשבו אחרת. חשבו איך אחרים היו מעצבים אתרים ונסו להיבדל ולעשות הפוך. כך תמצאו אתר עם עיצוב מיוחד ומייחד.

בהצלחה.


מילות מפתח לדף: עיצוב אתרים, בחירת צבעים, עיצוב אתר, מעצבי אתרים
בניית אתרים , עיצוב אתרים, אמ סי די סטודיו, אלנבי 38 תל אביב טלפון: 03-5162110, שלח דואר אלקטרוני
Valid XHTML 1.0 Transitional Level Triple-A conformance icon,  W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0
כל המחירים באתר הינם בשקלים ולפני מע"מ.
© 2010 כל הזכויות שמורות אמ סי די סטודיו.
Bookmark and Share
linked_in